صفحه اصلی
سامانه ارتباطی 137
گالری تصاویر
شورای اسلامی شهردوره پنجم
مشاوران افتخاری زواره

کویر  

کویر دق سرخ به طول تقریبی 50 کیلومتر و عرض 20کیلومتر در شمال شرقی شهر زواره دراستان اصفهان و شهرستان اردستان واقع شده است. کوه‌هایی کم ارتفاع در کنار جنگل‌های تاغ از کویر مرکزی ایران جدا شده است. یکی از جاذبه‌های این کویر، تپه شنی بزرگی است که تقریباً در مرکز این کویر قرار دارد که آشیانه عقاب‌های منطقه است و در میان کویرنوردان به آشیانه عقاب معروف است.

شوره زار‌(دریاچه نمک) دق سرخ بعد از جنگل‌های تاغ منطقه قرار دارد که در فصول پر بارش البته اگر بارشی در کار باشد، به صورت موقتی به دریاچه‌ای تبدیل شده و در فصول گرم کاملا خشک است که این تاغزارها مکان مناسبی برای عکاسان حیات وحش محسوب می‌شود و شغال، روباه، پایکا، چکاوک کاکلی، جغد، باز در آن روزگار می‌گذرانند.

برای رسیدن به کویر دق سرخ زواره فقط کافی است از اردستان به سمت زواره و روستای کریم‌آباد حرکت کنید، کویرپیمایی از روستای کریم آباد زواره به طرف شرق شروع می‌شود. مرکز کویر تا روستای کریم آباد حدود 20 کیلومتر فاصله دارد. برای دیدن تمام طول و عرض این کویر زیبا و بی نظیر باید به سمت روستای جهان آباد حرکت کرد.

اینجا تا چشم کار می‌کند، کویر است و کویر و لابه‌لای آن شوره‌زارها و تنها چیزی که از خاطر هر بیننده‌ای عبور می‌کند، بزرگی و عظمت پروردگار است 

آرشیو مطالب سایت
ارتباط با شهردار
تاریخچه شهر زواره
چارت سازمانی شهرداری زواره
سامانه مناقصه و مزایده
پیام همشهری
آرشیو اخبار سایت
اعضای شورای شهر زواره
شهرداران قبلی
قوانین و مقررات
منشور حقوق شهروندی
واحدهای شهرداری
مشاوران افتخاری زواره
راهنمای مراجعین
گردشگری
واحد فرهنگی

شهر خوب خواستنی است نه یافتنی.همه در ساختن شهری زیبا وآرام مشارکت نماییم.
سخن روز:
   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شهرداری زواره می باشد.
طراحی و اجرا توسط شرکت نوین پارمیس