صفحه اصلی
سامانه ارتباطی 137
سامانه درخواست های مردمی
مصوبات شورای اسلامی دوره ششم

 بودجه شهرداری زواره کفاف اداره شهر را نمی‌دهدشهردار زواره گفت: به علت تورم سنگین و افزایش هزینه‌ها و عدم وجود درآمد پایدار در شهرداری شرایط سختی را پیش‌رو داریم و بودجه شهرداری کفاف اداره شهر را نمی‌دهد.

مرتضی صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شهرداری زواره از سال ۱۳۳۲ با انتصاب اولین مدیر خود شروع به فعالیت کرده است و تمام شهرداران در حد توانشان به شهر زواره خدمت کردند.

وی با بیان اینکه یکی از هدف‌گذاری‌های مدیریت شهری در دوره جدید تغییر به نفع همه اقشار مردم است، افزود: در برنامه‌ریزی شهری و پیش‌بینی افق بیست‌ساله شهر در گذشته اقدام مناسبی صورت نگرفته و برنامه‌های توسعه پایدار که در دوره شورای چهارم در نظر گرفته بودیم متوقف و کنار گذاشته شد که با هم‌اندیشی اعضای شورای اسلامی و تمامی خیر اندیشان در حال به روز رسانی و تصویب است.

شهردار زواره تصریح کرد: یکی از برنامه اصلی شهرداری در دوره جدید اجرای دقیق انضباط مالی و نظارت بیشتر بر عملکرد کارکنان خواهد بود. قانون‌گرایی در شهرداری باید برای همه مردم یکسان باشد تا در هر دوره فقط گروه‌های خاصی نتوانند سود ببرند و دست مابقی شهروندان به دلیل سیاسی و یا دیگر موضوعات دستشان از خدمات یکسان شهرداری کوتاه باشد.

صادقی با بیان اینکه بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۰ حدود ۸ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که تاکنون حدود ۸۰ درصد از آن محقق شده است، گفت: بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان این بودجه از محل فروش زمین بوده است. البته خام فروشی زمین یک رویه غلطی در شهرداری زواره بوده که باید اصلاح شود.

وی گفت: سرانه هر نفر در بودجه سال ۱۴۰۰ معادل ۹۵۰ هزار تومان است در صورتی که متوسط سرانه شهرهای استان اصفهان برای هر نفر ۲.۵ میلیون تومان است که عملاً بودجه شهرداری زواره کفاف اداره شهر را نمی‌دهد.

شهردار زواره با بیان اینکه شهرداری زواره ماهانه بیش از ۳۵ میلیارد ریال حقوق  به کارکنان پرداخت می‌کند گفت: به علت تورم سنگین و افزایش هزینه‌ها و عدم وجود درآمد پایدار در شهرداری شرایط سختی را پیش رو داریم و بودجه شهرداری کفاف اداره شهر را نمی‌دهد.

صادقی با اشاره به هزینه‌های اجرای پروژه‌های عمرانی شهری، افزود: به عنوان مثال در حال حاضر با توجه به نوسانات اقتصادی اجرای یک متر مربع آسفالت گرم برای شهرداری حدود ۱۴۰ هزار تومان هزینه دارد. در شهر زواره کارهای عقب مانده بسیاری وجود دارد و دلیل آن عدم برنامه‌ریزی بلند مدت است که در شهرداری زواره برنامه‌ریزی نشده است.

وی با گلایه از رویه غلطی که در دوره‌های گذشته شهرداری و شورای شهر اجرا شده، گفت: معتقدیم شهرداری باید از بازی‌ها و گرایش سیاسی به دور باشد و از ارتباط مستقیمی که با اقشار مختلف مردم دارد به عنوان یک فرصت برای خدمت‌رسانی استفاده کند. شهرداری زواره به دنبال ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و درآمد پایدار است که پس از تصویب طرح‌های عمومی فراخوان جهت مشارکت به‌صورت عمومی اعلام می‌شود.

شهردار زواره با بیان اینکه برخی از خیابان‌های شهر زواره حدود ۳۲ سال است که روکش آسفالت نشده است، گفت: هنوز برخی از گروه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و مذهبی از شهرداری درخواست کمک‌هایی را دارند که نمی‌توانیم رویه مدیران گذشته را ادامه دهیم زیرا مغایر قوانین و ضوابط است و رکن اساسی کار در شهرداری رعایت حقوق شهروندان است و این نهاد مانند دولت کوچکی که مسئولیت رعایت حقوق شهروندان را بر عهده دارد، است.

بودجه سال آینده شهرداری زواره ۱۲۰ میلیارد ریال است

صادقی با دعوت از نخبگان و فعالان در حوزه کاری مدیریت شهری گفت: دست یاری ما به سمت جوانان خوش‌فکر و خردمندان و معتمدان زواره است که می‌توانند در بخش‌های مختلف، شهرداری را کمک‌رسانی کنند، دراز است. قصد داریم برنامه‌های شهرداری را در سه بازه زمانی کوتاه‌مدت، میان مدت و بلند مدت ساماندهی کنیم.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی شهرداری زواره برای بودجه سال آینده ۱۲۸ میلیارد ریال با سرانه هر نفر ۱.۵ میلیون تومان خواهد بود، گفت: از این مقدار ۷۷ میلیارد ریال برای هزینه‌های جاری و ۵۱ میلیارد ریال هزینه‌های عمرانی برنامه‌ریزی شده که امیدواریم مشکلات مالی کشور و دولت به گونه‌ای رفع شود که بتوانیم پیش‌بینی‌ها را محقق کنیم و اقدامات مؤثری در جهت خدمات بهتر داشته باشیم.

شهردار زواره با اشاره به برنامه‌های شهرداری در ادامه ایام باقی مانده سال و سال آینده، گفت: بهسازی و اصلاح خیابان شهید منتظری زواره، اجرای پروژه‌های ترافیکی، لکه‌گیری آسفالت محلات پرتردد، بهسازی و افزایش فضای سبز، جانمایی برای آرامستان جدید شهر و همچنین ساماندهی بافت تاریخی زواره از برنامه‌های شاخص شهرداری خواهد بود.

صادقی درباره وضعیت کشتارگاه دام شهرستان، گفت: کشتارگاه دام مشترک اردستان و زواره تهدیدی جدی برای آبخوان شهر زواره است، ولی متأسفانه توسط برخی از مسئولان برای بیان این موضوع مورد هجمه قرار می‌گیرم. شهرداری زواره آمادگی دارد کشتارگاه بهداشتی در حد نیاز بخش زواره را در محدوده‌ای که مشکلات زیست‌محیطی نداشته باشد با مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی کند به شرطی  که سنگ‌اندازی‌ها برداشته شود.

نویسنده:
تاریخ ثبت خبر: 1400/11/28

تاریخچه شهر زواره
راهنمای مراجعین
آرشیو مطالب سایت
اعضای شورای شهر زواره
سامانه مناقصه و مزایده
ارتباط با شهردار
چارت سازمانی شهرداری زواره
پیام همشهری
آرشیو اخبار سایت
قوانین و مقررات
واحد فرهنگی
منشور حقوق شهروندی
واحدهای شهرداری
شهرداران قبلی
گردشگری
سامانه درخواست های مردمی
مصوبات شورای اسلامی دوره ششماز دیروز بیاموز، برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش.
سخن روز:
   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شهرداری زواره می باشد.
طراحی و اجرا توسط شرکت نوین پارمیس